اتوکانکت وایفای با آردوینو – WiFi Autoconnect, Arduino

در این پست قصد داریم به معرفی دو پروژه در فروشگاه آنلاین ما، تحت عنوان سورس کد اتوکانکت وایفای مخصوص چیپ های ESP8266 و ESP32 که با استفاده از نرم افزار Arduino نوشته شده، بپردازیم.

با استفاده از این برنامه، ماژول بصورت خودکار به مودم شما متصل میگردد و میتوانید به راحتی اینترنت دسترسی پیدا کنید.

این سورس کد، به عنوان کد پایه (بیس کد) برای پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از آن به آسانی قادر خواهید بود تا تنظیمات اولیه مربوط به وایفای مودم و هات اسپات ماژول های ESP8266 و ESP32 را انجام دهید. کامپایل و برنامه ریزی این سورس کد در محیط نرم افزاری Arduino، به آسانی انجام می­شود.

برای نصب و راه اندازی این برنامه، تنها کافی است با استفاده از نرم افزار آردوینو (Arduino) برنامه را کامپایل کنید. از طریق پورت USB-Serial ماژول را با همان نرم افزار آردوینو برنامه ریزی کنید. آموزش برنامه ریزی ESP8266

بعد از چند ثانیه پس از روشن کردن ماژول، هات اسپات ماژول با نام پیش فرض WiCardAC در وایفای موبایل ویا کامپیوتر قابل مشاهده خواهد بود.

راهنمای استفاده از اتوکانکت وایفای

برای اتصال از پسورد پیش فرض ۱۲۳۴۵۶۷۸ استفاده نمایید، سپس با مرورگر به آدرس ۱۹۲.۱۶۸.۴.۱/config بروید.

قسمت Modem Configuration برای مشاهده وضعیت اتصال و وارد کردن تنظیمات اتصال به مودم (SSID,PASSWORD) است. بعد از کلیک برروی Save اطلاعات بر روی حافظه دائم ماژول ذخیره خواهند شد. در صورت درستی اطلاعات، حدودا بعد از ۳۰ ثانیه متصل خواهد شد.

برای تنظیم مجدد ویا وضعیت اتصال میتوانید به همین لینک مراجعه کنید. یا از طریق آی پی دریافتی از مودم، بدون اتصال مستقیم به هات اسپات ماژول اقدام نمایید.

در زیر بخش تنظیمات مودم، بخش Device Hot Spot Configuration قرار دارد.

قسمت Secure Link برای افزودن امنیت اتصال به کار می رود. به این صورت که اگر حروف ABCD را در آن ذخیره کنید. بعد از راه اندازی مجدد ماژول، صفحه اصلی به لینک ۱۹۲.۱۶۸.۴.۱/ABCD/ و صفحه تنظیمات به لینک ۱۹۲.۱۶۸.۴.۱/ABCD/config منتقل خواهد شد.

دکمه Hidden HotSpot هات اسپات ماژول را در وضعیت مخفی قرار خواهد داد. دکمه Disable HotSpot when is connected to the modem، در صورتی که ماژول به مودم متصل شود، هات اسپات داخلی آن را غیر فعال خواهد کرد.

 

پکیج ESP8266 شامل: سورس کد اتوکانکت مخصوص ESP12/ESP8266 – فایل راهنما و کد php برای ذخیره سازی آی پی

پکیج ESP32 شامل: سورس کد اتوکانکت مخصوص ESP32 – فایل راهنما و کد php برای ذخیره سازی آی پی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − سه =