اسیلوسکوپ وایفای ESP12 WiFi Oscilloscope (Arduino)

با استفاده از این سورس کد، بدون هیچ مدار جانبی، تنها با یک عدد ماژول ESP12 (از خانواده ESP8266) و یک منبع تغذیه ۳.۳ ولتی، می­ توانید اسیلوسکوپ وایفای با رزولوشن ۱۰KSPS بسازید.

همچنین این پروژه شامل وایفای اتوکانکت نیز می­شود. با استفاده از آن به آسانی قادر خواهید بود تا تنظیمات اولیه مربوط به وایفای مودم و هات اسپات ماژول ESP12 را انجام دهید.

کامپایل و برنامه ریزی این سورس کد در محیط نرم افزاری Arduino، (نسخه لایبراری ESP32 2.6.3) به آسانی انجام می­شود. و برای استفاده نیز تنها مرورگر نیاز است.

لینک خرید از فروشگاه آنلاین ما: اسیلوسکوپ وایفای ESP12 WiFi Oscilloscope (Arduino)

راهنمای استفاده از اسیلوسکوپ ESP8266

بعد از آپلود برنامه، ماژول را در حالت اجرای برنامه راه اندازی کنید.

ابتدا LED آبی رنگ روی ماژول (ESP12) به مدت ۱ ثانیه روشن می­شود. بعد از چند ثانیه نیز هات اسپات ماژول با نام پیش فرض WiCardOs در وایفای موبایل ویا کامپیوتر قابل مشاهده خواهد بود.

برای اتصال از پسورد پیش فرض ۱۲۳۴۵۶۷۸ استفاده نمایید، سپس با مرورگر به آدرس ۱۹۲.۱۶۸.۴.۱/config بروید.

صفحه تنظیمات:

وایفای

قسمت Modem Configuration برای مشاهده وضعیت اتصال و وارد کردن تنظیمات اتصال به مودم (SSID,PASSWORD) است. بعد از کلیک برروی Save اطلاعات بر روی حافظه دائم ماژول ذخیره خواهند شد. در صورت درستی اطلاعات، حدودا بعد از ۳۰ ثانیه متصل خواهد شد.

برای تنظیم مجدد ویا وضعیت اتصال میتوانید به همین لینک مراجعه کنید. یا از طریق آی پی دریافتی از مودم، بدون اتصال مستقیم به هات اسپات ماژول اقدام نمایید.

در زیر بخش تنظیمات مودم، بخش Device Hot Spot Configuration قرار دارد.

قسمت Secure Link برای افزودن امنیت اتصال به کار می رود. به این صورت که اگر حروف ABCD را در آن ذخیره کنید. بعد از راه اندازی مجدد ماژول، صفحه اصلی به لینک ۱۹۲.۱۶۸.۴.۱/ABCD/ و صفحه تنظیمات به لینک ۱۹۲.۱۶۸.۴.۱/ABCD/config منتقل خواهد شد.

دکمه Hidden HotSpot هات اسپات ماژول را در وضعیت مخفی قرار خواهد داد. دکمه Disable HotSpot when is connected to the modem، در صورتی که ماژول به مودم متصل شود، هات اسپات داخلی آن را غیر فعال خواهد کرد.

صفحه نمایشگر

این صفحه در آدرس اصلی ۱۹۲.۱۶۸.۴.۱/ (ویا آی پی دریافتی از روتر) قرار دارد و سیگنال دریافتی از پین را نمایش می­دهد.

اسیلوسکوپ ESP8266 ESP12

سرعت پیش فرض ۱۰ هزار سمپل در ثانیه است (مناسب برای سیگنال های با فرکانس تا ۲ کیلوهرتز). با استفاده از فشردن دکمه زیر نمایشگر (۱۰KSPS)، سرعت نمایش سیگنال به ۵۰۰ سمپل در ثانیه کاهش پیدا می­کند که برای سیگنال های با فرکانس کمتر (تا فرکانس۱۰۰ هزتز) مناسب است.

لینک خرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =