سورس کد و برنامه راه اندازی ESP32-CAM با Arduino

با استفاده از این سورس کد، بدون هیچ مدار جانبی، تنها با یک عدد ماژول ESP32-CAM و یک منبع تغذیه ۵ ولتی، می­ توانید دوربین مدار بسته با قابلیت تشخیص حرکت بسازید.

همچنین این پروژه شامل وایفای اتوکانکت نیز می­شود. با استفاده از آن به آسانی قادر خواهید بود تا تنظیمات اولیه مربوط به وایفای مودم و هات اسپات ماژول ESP32 را انجام دهید.

کامپایل و برنامه ریزی این سورس کد در محیط نرم افزاری Arduino، (نسخه لایبراری ESP32 1.0.6) به آسانی انجام می­شود. و برای استفاده نیز تنها مرورگر نیاز است.

 

برای خرید به لینک مقابل مراجعه کنید: سورس کد و برنامه راه اندازی ESP32-CAM با Arduino

راهنمای تنظیمات ESP32-CAM

بعد از آپلود برنامه، ماژول را در حالت اجرای برنامه راه اندازی کنید.

ابتدا LED قرمز رنگ روی ماژول (ESP32-CAM) به مدت ۱ ثانیه روشن می­شود، بعد از چند ثانیه نیز هات اسپات ماژول با نام پیش فرض WiCardCAM در وایفای موبایل ویا کامپیوتر قابل مشاهده خواهد بود.

برای اتصال از پسورد پیش فرض ۱۲۳۴۵۶۷۸ استفاده نمایید، سپس با مرورگر به آدرس ۱۹۲.۱۶۸.۴.۱/config بروید.

صفحه تنظیمات:

Arduino

قسمت Modem Configuration برای مشاهده وضعیت اتصال و وارد کردن تنظیمات اتصال به مودم (SSID,PASSWORD) است. بعد از کلیک برروی Save اطلاعات بر روی حافظه دائم ماژول ذخیره خواهند شد. در صورت درستی اطلاعات، حدودا بعد از ۳۰ ثانیه متصل خواهد شد.

برای تنظیم مجدد ویا وضعیت اتصال میتوانید به همین لینک مراجعه کنید. یا از طریق آی پی دریافتی از مودم، بدون اتصال مستقیم به هات اسپات ماژول اقدام نمایید.

در زیر بخش تنظیمات مودم، بخش Device Hot Spot Configuration قرار دارد.

قسمت Secure Link برای افزودن امنیت اتصال به کار می رود، به این صورت که اگر حروف ABCD را در آن ذخیره کنید، بعد از راه اندازی مجدد ماژول، صفحه اصلی به لینک ۱۹۲.۱۶۸.۴.۱/ABCD/ . صفحه تنظیمات به لینک ۱۹۲.۱۶۸.۴.۱/ABCD/config منتقل خواهد شد.

دکمه Hidden HotSpot هات اسپات ماژول را در وضعیت مخفی قرار خواهد داد. دکمه Disable HotSpot when is connected to the modem، در صورتی که ماژول به مودم متصل شود، هات اسپات داخلی آن را غیر فعال خواهد کرد.

در پایین صفحه نیز تنظیمات مربوط به پیکربندی دوربین را مشاهده خواهید کرد:

ESP32CAM

قسمت Size برای تنظیم ابعاد فیلم برداری است. Quality برای انتخاب کیفیت. Enable Recording برای فعال کردن فیلم برداری خودکار پس از تشخیص حرکت. Record time برای تنظیم طول فایل فیلم. Motion Sensitivity برای تنظیم دقت حساسیت تشخیص حرکت می­باشد.

برای خرید این سورس کد، به فروشگاه آنلاین ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 17 =